fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Hołownia 2050 i PSL wraz z Lewicą poparły ratyfikację Funduszu Odbudowy

Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej został ratyfikowany przez Sejm. Do Polek i Polaków w ramach Krajowego Planu Odbudowy trafi 250 mld złotych. Wybór był prosty. Lewica wraz Polską 2050 Szymona Hołowni, PSL i PiS – oddała głosy za ratyfikacją Funduszu Odbudowy, za funduszami europejskimi dla Polski! Podzielona Koalicja Obywatelska została na tym europejskim placu nie wiadomo gdzie. Trochę w Europie, trochę poza nią. Trochę za, a trochę przeciw. A w sprawie europejskich pieniędzy dla Polek i Polaków nie można być w rozkroku.

Podczas epidemii staramy się utrzymywać dystans, ale według Lewicy środki unijne powinny iść właśnie na zmniejszenie dystansu pomiędzy nami i Europą zachodnią, pomiędzy metropoliami a średnimi i małymi miasteczkami, pomiędzy wsią a miastem. Fundusz Odbudowy to ogromna pomoc dla Polski, obowiązkiem polityków wszystkich opcji jest im je zapewnić. Jako opozycja mamy obowiązek dopilnować, żeby te pieniądze były wydane zgodnie z prawem i w sposób przejrzysty.

27 kwietnia 2021 r. przedstawiliśmy premierowi Mateuszowi 6 warunków poparcia przez Lewicę w ratyfikacji Funduszu Odbudowy:

1) przynajmniej 30% środków z KPO do dyspozycji samorządów

2) Budowa 75 tys. tanich mieszkań na wynajem

3) 850 mln euro dla szpitali powiatowych

4. 300 mln euro dla firm poszkodowanych przez pandemię

5) szczegółowy plan wydatkowania

6) Komitet Monitorujący wydanie tych pieniędzy

Szef rządu przystał na propozycję Lewicy i znalazły się one w Krajowym Planie Odbudowy, który został wysłany do Komisji Europejskiej. Fundusz Odbudowy/Krajowy Plan Odbudowy to 250 mld zł dla Polek i Polaków – nie zmarnujmy tej szansy!

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział:

Finał tego głosowania jest dla nas najważniejszy taki: po pierwsze, zdyscyplinowany klub Lewicy, po drugie, zdyscyplinowane koło pana Hołowni i zdyscyplinowany klub PSL. Opozycja była zjednoczona. Hołownia, PSL, Lewica zagłosowały razem za pieniędzmi dla naszego kraju. Jeżeli ktoś wierzył, że rząd pana Kaczyńskiego i Morawieckiego się rozpadnie, to dzisiaj zobaczył, że jest naiwny.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem